Oda sadarbības priekam

Atveriet Spotify un uzlieciet 2cellos Vivaldi Storm gabalu vai ko citu ne mazāk iedvesmojošu. Tagad iedomājieties, ka mākslinieks ir nevis mūziķis, bet gan advokāts. Patiesībā – advokātu orķestris, kur katrs ir specializējies uz attiecīgo instrumentu, lai kopā radītu brīnišķīgus mākslas darbus. Te būs daži pavisam svaigi piemēri no sadarbības augļiem.

1.singls – Uzņēmuma pāreja

Attālināti ieskanas draudīgi toņi VID mākslinieku izpildījumā par tēmu – aktīvu pircējam ir uzņēmuma pāreja un tādēļ pircējam jāatbild par pārdevēja nodokļu parādiem. Nodokļu advokāta paralēli spēlētajai melodijai pēkšņi pieslēdzas gan komerctiesību, gan maksātnespējas tiesību advokāti un sākas džezs. Improvizācijas rezultātā visi advokāti atrod meldiņu – uzņēmuma patstāvīgās daļas pārdošanas gadījumā uz ieguvēju nepāriet maksātnespējas procesā atzītie kreditoru prasījumi. Tātad, ja ir bijis parādnieka maksātnespējas process, VID noteikti ir pieteicis savus kreditora prasījumus pret parādnieku un tie vairs nevar pāriet uz pircēju. Savādāk jau maksātnespējas procesam zustu jēga, ja jebkuram aktīvu pircējam draudētu risks, ka nāks pie viņa kreditori. Vārgi iezvanās draudīgais tonis, ka daļa aktīvu pārdoti pirms maksātnespējas procesa. Taču to nomāc melodija par maksātnespējas procesa būtību. Administratoram arī par darījumiem 5 gadus pirms procesa jāpārliecinās, ka tie nerada kreditoriem zaudējumus. Ja rada, tad tos jāapstrīd. Čušš. Klusums.

2.singls – Sankciju pārkāpums muitā

Šis jau ir ne tikai singls, bet pat hīts, jo lietām par sankciju pārkāpumiem tagad VID Nodokļu un muitas policijā esot zaļais koridors par prioritāru kārtību. Sadziedāšanās krimināltiesību advokātei ar izmeklētāju norit lietišķi un korekti. Tomēr, izmeklētājam par pārsteigumu dziesmai ir pieslēgušies muitas eksperti, kas pēkšņi sāk dziedāt par to, ka muitas noteiktais kods ir kļūdains. Attālināti no ārzemēm tāda pat dziesma dzirdama no preču ražotāja puses. Ko darīt, ja muita neticīgi turpina savu meldiņu? Muitas lietu advokāts iesaka papētīt Harmonizētās Sistēmas skaidrojumus, kas Latvijā esot tik pašam ekspertam un muitai (vecāka versija) par koda izcelsmi un būtību. Otrkārt, uzņēmumiem ir tiesības piemērot jebkurā ES muitā speciālo procedūru – saistošo izziņu par tarifu (BTI). Ja šīs procedūras ietvaros kāda ES valsts muita noteikusi attiecīgajai precei kodu, tas ir obligāti piemērojams visās ES valstīs. Ir arī datu bāze, kurā visi aktuālie ES BTI ir atrodami. Tik jāizpēta, kuras valsts muitai ir lielāka pieredze ar attiecīgo preču importu un eksportu, lai vērstos pēc koda noteikšanas tieši tajā muitā. Šahs un mats, lēnām pie sevis novelk muitas lietu advokāte.

3.singls – Lēdija Godiva

Starptautiskā sadarbība ienes krāsas pelēkajā ikdienā. To izbaudu gan kopā ar mūsu nodokļu ekspertu tīklu WTS palīdzot klientiem ar jautājumiem praktiski jebkurā pasaules valstī, gan Tax Stories, sarunājoties ar pasaules gudrākajiem nodokļu prātiem. Nesen, piemēram, pasaules lielākajā nodokļu ekspertu saieta noslēguma vakariņās sēdēju pie viena galda ar puisi no Gvatemalas. Daudz uzzināju ne tikai par viņa skaisto valsti, bet arī par viņa blogiem, ko viņš nosauca Nodokļi un šokolāde. Vaicāju droši vien to, ko visi uzreiz vaicā – kādēļ šokolāde? Tad viņš izstāstīja stāstu, kādēļ Godiva šokolāde tikusi pie sava nosaukuma. Tas patiesībā ir viena no pirmajām leģendām par nodokļiem. Jūs arī neziniet? Ok, īsā versija ir šāda.

Aptuveni pirms 1000 gadiem Anglijā dzīvoja Lēdija Godiva. Viņa bija sieva Koventrijas tā laika valdniekam, kurš tagad zināms vien ar to, ka bija Lēdijas Godivas vīrs. Vīrs saviem pavalstniekiem piemēroja samērā bargus nodokļus. Lēdija Godiva apžēlojās par Koventrijas iedzīvotājiem un vērsās pie sava vīra, kurš spītīgi atteicās pazemināt nodokļus. Beidzot, noguris no viņas lūgšanām, viņš teica, ka apmierinās viņas lūgumu, ja viņa izģērbsies kaila un jās zirga mugurā pa pilsētas ielām. Lēdija Godiva turēja viņu pie vārda, un pēc paziņojuma, ka visiem jāpaliek telpās un jāaizver logi, viņa jāja cauri pilsētai, ģērbusies tikai savos garajos matos. Tikai viens cilvēks pilsētā, drēbnieks, kas vēlāk tika dēvēts par “Peeping Tom”, nepaklausīja viņas paziņojumam, kas ir slavenākais vujerisma gadījums.

Dzīve ir skaista! To padara skaistu cilvēku attiecības, sadarbība. Paņemiet kafiju un uzzvaniet sen nedzirdētam draugam, kolēģim vai klientam un apspriediet sadarbības iespējas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s